Včera jsem si chtěl koupit pár drobností do domácnosti, přijedu do velkého nákupního centra a vidím ohromné fronty, jak kdyby měla přijít 3. světová válka. Ani nevstupuji dál, raději se otáčím, mizím, co mi nohy stačí, abych tomu tupému šílenství utekl. Ano, světem řádí strašák jménem Corona-Virus, ale spasí mne opravdu nákup 20kg mouky a 30kg těstovin či pár konzerv, kam semleli psa i s boudou. Rozhodně nespasí! Navíc jsem člověk docela mlsný, a že bych jedl delší čas těstoviny, moučné placky či jiné eckelhafty si moc dobře nedovedu představit. O konzumaci konzerv z české provenience, které bych se bál dát i praseti raději ani nepřemýšlím.

Má cesta vede do rybárny, kde si bez fronty nakoupím docela kvalitní ryby, uzeného halibuta mám hrozně rád, uzená lososová bříška jsem si jeden čas udil sám, nyní jsou k mání s dost velkou přidanou hodnotou, ale budiž, jsou vynikající, uzená mořská štika je také dobrá ryba, jako zlatý hřeb kupuji českého naporcovaného kapra. Vyjde trochu dráž než celý nekuchaný, ale nemám náladu se s kaprem kuchat, tak si holt připlatím.
Smůlu mají ti, co ryby neradi, já ryby zbožňuji, hlavně naše sladkovodní….

Jdu k řezníkovi, kde s minimální frontou nakoupím nějaké to maso, po dohodě s řezníkem snad i trochu kvalitní, tak se dá docela přežít snad i v Čechách i když nám teď zavřeli tu hranici do Země krále Ludvíka, jak říkám Svobodnému státu Bavorsko.

Mám své představy o vzniku Corona-Viru, rozhodně nevěřím báchorkám o tom, že nějaký Číňan zbaštil polévku z netopýra nebo snědl luskouna či sviště. Ti to tam baští bez problémů od nepaměti. Minimálně se něco setsakra vymklo kontrole, možná tam byl dokonce úmysl, ale to jsou konspirace, které nikdo nepřizná, i kdyby ho natahovali na skřipec. Jediný fakt je, že veškerá opatření, související s virem do puntíku naplňují zrůdné představy Nového světového řádu (NWO), Bilderbergu a Iluminátů. Omezení svobody a regulace počtu lidstva.

Nešilte a vždy, dokud je to možné si dopřejte dobrého jídla. Dokud na to máte, jezte, pijte, hodujte, co vám hrdlo stačí! K tomu vám dopomáhej…. můj „Svět dobrého jídla“.

Pavel Čermák – Svět dobrého jídla