Nedávno jsem napsal článek, jak je český zákazník okrádán a fabulován v českém Lidlu na lososu. Zamražené je pro české zloděje a podvodníky prý to samé, jako čerstvé, jak mi odpověděla jejich mluvčí pro zákazníka obecného. Viz odkaz zde: Bomba: Věřte, nevěřte.  Rozmražené je chlazené.

V letáku klamou a člověk musí být doslova detektiv a s lupou číst podrobně, co je psáno na obalu při koupi takového smradlavého paskvilu, ze kterého je strach udělat i uškvařený rybí steak, nedej Bůh z toho dělat speciality typu carpaccio nebo tartar z lososa. Ale proč to znovu rozmazávám?

Právě jsem se podíval do letáku dánského obchodního řetězce v Bavorsku – NETTO, kam se zítra chystám na nákup. A koukám,… také losos v akci, 1kg 19,30€, což je necelých 500Kč. V Česku se takový losos prodává i za 750CZK. V letáku je zdůrazněno – „čerstvé z lovu, NIKDY NEZMRAŽENO“. Tak tohoto lososa si s jistotou koupím a už se těším, jak se „vyřádím“ minimálně na tartaru. A beze strachu ze zažívacích potíží. Už se těším na vůni po čerstvé rybě. A že losos, když je čerstvý nádherně voní…. Ostatně jako všechny čerstvé mořské produkty.

Ještě k tomu českému Lidlu. Dnes jsem četl zprávu, že nějaký jejich vrcholový manager přes dovoz ovoce a zeleniny měl asi za málo vrcholový managerský plat, odhaduji na místní managerské poměry v těchto řetězcích a sférách nějakých 200.000CZK…. a šmelil s kokainem. Chudáček malý. Managerské platy jsou v českém zlodějstvu v těchto sférách už vyšší než v Bavorsku, na rozdíl od běžných zaměstnaneckých platů, které jsou třetinové. Tak, tak nějak to v Čechii vypadá. Okrádáni jste na každém kroku a je jen na vás, necháte-li si to líbit. Patriotismus stranou, peníze na rozdíl od zmíněného managera Lidlu nevyděláváte šmelinou s kokainem, tak jeďte nakupovat tam, kde vás neokradou. Bavorsko v tomto směru mohu vřele doporučit.

V článku jsem použil fotografii z obchodního letáku Netto 15.1.24 – 20.1.24

S láskou k dobrému jídlu Pavel Čermák – Svět dobrého jídla